szymon reichmann.pl

web design

Grafika

Przedstawiam tu kilka moich prac. Większość została wykonana na komputerze za pomocą tabletu O'pen XXL firmy Pentagram. Inne to stare zdjęcia prac wykonanych jeszcze w liceum na kursie rysunku. Ich wartość pozostawiam do oceny odwiedzającym. W 2008 roku zaopatrzyłem się w tablet Intuos 3 firmy Wacom. Mam nadzieję, że za jego pomocą uda mi się stworzyć parę ładnych projektów.

Moje zainteresowanie komiksem wyraźnie widać w co poniektórych pracach. Był taki moment w moim życiu gdy byłem w stanie zamalowywać postaciami kilka kartek papieru na godzinę. Ostatnio dość zaniedbuję pracę nad własnym "warsztatem". Niestety głównie z powodu lenistwa :).

Jeszcze większe zaległości mam w tradycyjnym, akademickim rysunku. Na kursie miałem zwyczaj rysować węglem. W tamtym okresie powstało kilka prac z których jestem nawet zadowolony. Niestety wraz z końcem kursu skończyłem rysować.

Jeśli chodzi o prace na tablecie to mam dla amatorów rysunku dobrą radę. Jeśli marzy wam się wygodna i precyzyjna praca na komputerze - kupcie tablet Wacoma. Tablety firmy Pentagram są niestety dość nieprecyzyjne. Nie chodzi tu o rozdzielczość, bo w papierach wygląda to całkiem nieźle, ale o brak wykrywania kąta nachylenia piórka. Tablet tak naprawdę nie wie, gdzie piórko styka się z powierzchnią tabletu. Nie jest to bowiem możliwe przy użyciu technologii wykrywającej tylko jeden punkt na piórku (geometria się kłania). Nie twierdzę, że tablety Pentagram się do niczego nie nadają. Do okazjonalnie wykonywanych rysunków zupełnie wystarczają. Jednak prawdziwej precyzji piórku brak. Jest też problem z trwałością urządzenia. Piórko dość łatwo się psuje i może pęknąć jego obudowa przy wymianie baterii. Nie ma też wg mnie sensu kupować dużego tabletu tak słabej jakości - powierzchnia A5 w zupełności wystarczy.